מאמרים

הקמת אתר אינטרנט לעסק קטן

היום כל בעל עסק או אושיה מוכרת יודעת שכרטיס הכניסה שלך לעולם העסקי, תרבותי וחברתי הוא הפעלת אתר אינטרנט שישרת את הצרכים שלך. אתרי אינטרנט פרטיים מועלים לרשת האינטרנט מדי יום ביומו ואין לדבר סוף. המגמה הזו רק הולכת וגוברת עם השנים משום שהבריות מבינים אט אט שאם אין לך אתר מכובד אתה יוצא מחוץ למשחק העולמי.

השתלטות האינטרנט על חיינו החלה עוד בתחילת שנות ה90 עת החלו חברות אינטרנט מסחריות לצוץ ברחבי ארצות הברית אחרי שפיתחו יכולות רשתיות שהתבססו על היכולות של ממשל ארצות הברית בשנות ה80. מאז ועד עתה רשת זו צומחת ומסתעפת לבלי היכר ומשנה את חיי כולנו. כולם מבינים שעל מנת לשרוד בעולם מבחינה תרבותית עסקית פיננסית או כל עניין שלא יהיה עליך לשים חותם ברשת האינטרנט. כיצד עושים זאת? פשוט למדי- מנכיחים את עצמנו בעזרת הקמת אתר אינטרנט.

מהו אתר אינטרנט וכיצד ניתן להקימו?
אתר אינטרנט הוא מקבץ של דפים אלקטרוניים שלרוב נקראים בעזרת תוכנת דפדפן בתצורות שונות של תקן HTML או XHTML כאשר עיצוב הדף יעשה על ידי CSS. לא נסביר כעת את משמעותם של הדברים רק נאמר שעל מנת שהמשתמש הפשוט יוכל ליהנות ממידע אינטרנטי של דפי תוכן אלו עליהם להיות מגובים בעזרת כלים שיכולו להקל על מנועי החיפוש למצוא אותו. נניח שאנו נרצה להשיג מידע על הקמת אתרים כמו מאמר זה, הרי שעלינו לדאוג לכלים אינטרנטיים שייסעו לנו להגיע ליעד הזה בקלות יתירה. זאת ניתן לעשות על ידי מילות מפתח וכיוצא בזה. דפים אלו מאוחסנים בשרת שהוא למעשה הבית של דפים אלו ומנועי החיפוש מאפשרים לנו לאתרם.

המשך מאמר