מאמרים

מתפתחים עד אין קץ - חלק שני

אם בעבר היו ידיות סיבוב וכל מיני דרכי הורדה והרמה שהצריכו את המשתמש להפעיל מעט את שריריו וגופו, כיום מיוצרים כמעט ורק תריסים חשמליים אשר מופעלים בעזרת מנוע. על בן האדם רק ללחוץ על כפתור עם חץ למעלה או חץ למטה והתריסים, ממש כקסם, זזים במה שנראה ככוחות עצמם ומגיעים אל היעד אליו ייעד השליט של הבית.האדם מרגיש כאילו יושב על ריהוט משרדי.

אפשר לעצור לרגע ולחשוב על הפיתוח בכל מה שנוגע לעולם הרכבים. בעבר איש לא היה מאמין שמכוניות ינועו ממש כמו ריחוף שקט בעזרת חשמל בלבד. מכוניות נסעו על בסיס בנזין או סולר, תוצרי נפט כלשהם, ונראה היה שברגע שייגמר הנפט העולם יגיע לכדי עצירה מבחינת התחבורה. ברור כיום, ומתבהר אף יותר בכל רגע שעובר, שאנרגיה חשמלית היא יותר ממספיקה בכדי להניע ולנייד רכבים מנקודה לנקודה. אם אלה מכוניות, רכבות, ובעתיד אולי גם מטוסים. שום דבר איננו מופרך כשכל כך הרבה שינויים ופיתוחים מופיעים בכל יום שעובר.

תריסים חשמליים, מכוניות הנוסעות בדממה, מחשבים החכמים ומדויקים יותר מבני האדם כולם יחדיו (מחשבים שעוד עלולים לפתח רגש ביום מן הימים, על פי תאוריות מסוימות). זו רק רשימה קצרה וקטנטנה של הפיתוחים והפלאים הנראים בעולם המודרני. הרשימה היא עוד ארוכה, היא עוד משתנה וצומחת ללא הרף, יחד עם סקרנות ושאפתנות בני האדם. אם ביפן, בגרמניה, בארצות הברית או בדרום אפריקה, כולם רוצים פיתוח טכנולוגי, ולשם בדיוק העולם הולך ומתקדם בצעדי ענק.אגם גארדה. איטום גגות.

חזרה לחלק ראשון